Overwatch Útočníci, podpora nebo tank?

Stříleček není nikdy dost. K těm nejznámějším vůbec patří například série Call of Duty nebo Counter Strike. Ať už jste hráčem jakékoliv střílečky, nikdy není pozdě na to, vyzkoušet si v tomto žánru i jiné hry. Konec konců se dá hra odstranit z vašeho zařízení pokaždé. Proč tedy do procesu testování nových her nevstoupit? Jednou z oblíbených her, které se ovšem nemohou pyšnit tak velkým počtem hráčů je i Overwatch, který byl vydán společností Blizzard Entertainment, a to v roce 2016. O tři roky později se společnost rozhodla mimo jiné i pro platformu Nintendo Switch.

Overwatch: informace a dostupné platformy

Jak již víte z prvního odstavce, Overwatch si mohou zahrát i hráči herní konzole Nintendo Switch. Dále si ji však mohou pořídit hráči stolních počítačů a notebooků, PlayStation 4 a Xbox One. Pokud vlastníte alespoň jedno z těchto uvedených zařízení, určitě vás bude zajímat, o čem tato hra vlastně je. Overwatch se řadí nejenom do kategorie akčních her, ale zároveň i do těch, ve kterých se neobejdete bez týmu. Ano, Overwatch je týmovou akční hrou. Zapomeňte tak na sólo akce. K nejčastějším herním režimům patří ten, ve kterém se utkají dva týmy po 6 hráčích.

Herní režim 6v6 tak patří v této hře mezi ty vůbec nejoblíbenější. Konec konců podobné herní režimy můžete znát například z Call of Duty nebo Counter Strike. Jen s tím rozdílem, že tam se týmy skládaly pouze z 5 hráčů. Hra Overwatch mimo jiné nabízí i výběr hrdinů. Momentálně je tak na výběr přes 30 hrdinů. Máte na to, postavit svůj vlastní tým a následně se probojovat do síně slávy? Herních režimu je daleko více. Vybrat si můžete dále i režim 1v1 nebo 3v3. Záležet bude na vás, jaký herní režim preferujete. Co se týče herních postav, ty se rozdělují do několika kategorií.

Útočníci, podpora nebo tank?

Útočníci se mohou pyšnit dobrou pohyblivostí a schopností způsobit protihráčům velké zranění neboli damage. Druhou kategorií je podpora. Podpora se stará o své spoluhráče. Jde o nejslabší hráče, alespoň z pohledu útoku. Na druhou stranu mohou svým hráčům poskytnout různé bonusy, od léčení, přes zrychlení až po zvýšení poškození. Třetí skupinou je tank. Tank bývá postava, jež má velké množství životů a vysokou obranu. Dokáže tak na sebe přilákat i více protihráčů, a to bez toho, aniž by zemřel.

Minimální HW požadavky Overwatch

  • Procesor: Intel® Core™ i3 nebo AMD Phenom™ X3 865
  • Grafická karta: NVIDIA® GeForce® GTX 460, AMD Radeon™ HD 4850, nebo Intel® HD Graphics 4400
  • Paměť GPU: 768 MB VRAM
  • Paměť: 4 GB RAM

Doporučené HW požadavky Overwatch

  • Procesor: Intel® Core™ i5 nebo AMD Phenom™ II X3, 2.8 GHz
  • Grafická karta: NVIDIA® GeForce® GTX 660 nebo AMD Radeon™ HD 7950
  • Paměť GPU: 2 GB VRAM
  • Paměť: 6 GB RAM

Napsat komentář