RECENZE: Kingdom Come- Deliverance

Pokud vás baví hraní her, pak by vám neměla uniknout hra pod názvem Kingdom Come: Deliverance. Jestliže si pod tímto názvem nedokážete představit žánr hry, rádi vám jej prozradíme. Jde o historické RPG, kdy ovládáte pohled z první osoby. Hru má na svědomí česká společnost Warhorse Studios. Firma se tak může pyšnit vůbec první vydanou hrou v té době. Jestli byste si v roce, kdy bylo vydáno Kingdom Come: Deliverance chtěli zahrát i jiné hry vytvořeny touto firmou, měli jste zkrátka smůlu. Jak již bylo uvedeno, společnost vydala v té době pouze jednu hru, a tou bylo Kingdom Come: Deliverance.

Otevřený svět láká velké množství hráčů

Co si budeme nalhávat, otevřený svět je pro hráče jakýmsi lákadlem. Česká společnost tak dala na ohlasy hráčů, protože přesně to Kingdom Come: Deliverance nabízí. Otevřený svět, pohled z první osoby a historické RPG. Pokud se zaměřujete na hry tohoto typu, určitě je to obrovským lákadlem. Konec konců i pro hráče, jež RPG nemají příliš v oblibě. Otevřený svět přiláká opravdu vysoký počet hráčů. Kde se ve hře podíváme? Příběh hry vás vrátí do 15. století. Přesněji se ocitnete v českých zemí. Poznejte Sázavu i s jiného pohledu než v realitě.

Mnohem zajímavější je však příběh, jež se odehrál ještě před samotným vydáním této hry. Česká společnost Warhorse Studios byla nucena požádat o financování platformu Kickstarter. Jde o platformu, na nichž se lidé z celého světa skládají na různé projekty, které je zaujmou. Požadována částku na vývoj hry se tak vyšplhala do výše 300 tisíc liber. Šlo o to zjistit, zda o hru bude zájem. Mimo jiné se částka musí vybrat celá, jinak nebude zakladatelům projektu zaslána. Tato částka se vybrala do 36 hodin. V konečném důsledku společnost vybrala neuvěřitelných 1,1 milion liber.

Vydejte se do historie a objevujte české krásy

Ponořte se do roku 1403, kdy je český král Václav IV. držen v zajetí. Mezitím se jeho brat Zikmund pokouší dostat moc na svou stranu a ovládnout tak celé Česko. Jak děj skončí už bude záležet na vás. Je potřeba se však obrnit a počítat s různými překážkami, na které během hraní hry Kingdom Come: Deliverance narazíte. Troufáte si na to, pustit se do historického období?

Minimální HW požadavky Kingdom Come- Deliverance

  • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Phenom II X4 940
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 660, AMD Radeon HD 7870
  • Operační paměť: 8 GB
  • disk: 40 GB
  • Operační systém: Windows 7 nebo 8

Doporučené HW požadavky Kingdom Come- Deliverance

  • Procesor: Intel Core i7 3770 3,4 GHz, AMD FX-8350 4 GHz
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX 580
  • Operační paměť: 8 GB
  • HDD: 40 GB
  • Operační systém: Windows 7 nebo 8 (64bit)

Napsat komentář