RECENZE: Half-Life Alyx VR Vracíme se zpět!

Half-Life, hra, kterou zná bezpochyby více generací hráčů se vrací s novým označením Alyx. Half-Life Alyx je jinými slovy nový díl velmi úspěšné série, která nenechá žádného hráče v klidu. Pokud jste při oznámení nového dílu nedokázali pomalu udržet ani skleničku, rozhodně se máte na co těšit. To platí nejenom pro hráče, kteří u počítačů tráví většinu svého času. K Half-Life se může vrátit opravdu kdokoliv. Jestliže jste tuto hru navíc před několika lety hráli, s největší pravděpodobností si ji alespoň vyzkoušíte. Není se čemu divit, jak již bylo zmíněno, máte se na co těšit.

Half-Life Alyx VR

Společnost Valve přichází s dalším úspěchem. Určitě už víte, proč sbírá tato společnost tolik úspěchu. Pokud vás žádný z důvodů nenapadá, pak se stačí podívat na název této hry. Half-Life byl, je a bude vždy srdcovou záležitostí mnoha hráčů, a to bez ohledu na věk. V minulosti jste měli možnost zahrát dva úspěšné díly, které sbíraly jeden úspěch za druhým. Právě to byl důvod také pro několik rozšíření, jež se týkali právě úspěšné série Half-Life. Následně si společnost Valve dopřála třináctiletý odpočinek, co se týče vývoje této úspěšné série. Teď je ovšem zpět a s ním i díl Alyx.

Máte pocit, že se budete nacházet v daleké budoucnosti? Jste na omylu. Společnost Valve zapracovala na tomto díle z trochu jiného pohledu, a tak se vracíme před druhý díl, a to o celých 5 let. Ačkoliv se jedná o nejnovější díl série Half-Life, příběh se vrací do minulosti. Jak jsme již sdělili, s dobou se vracíme před druhý díl. Na co se ovšem hráči mohou těšit? Na City 17. Jestliže jste Half-Life v minulosti skutečně hráli, pak vám tento pojem bude s největší pravděpodobností něco říkat. V tomto světě vám bude dělat společnost herní postava jménem Alyx Vance. Slečna, která dosáhla teprve 19 let

Vracíme se zpět!

I přes to, že se vracíme zpět, máte se na co těšit. Vývojáři chtěli vsadit na nostalgii. Po dlouhých 13 letech se tak znovu ponoříte do staré, dobré a poctivé klasiky. Vraťte se do herního světa Half-Life a objevujte opravdu dobře propracovaný příběh, který se vám doslova zjeví ve vašem monitoru. Nevýhodou hry je fakt, že musíte vlastnit VR. Ponořte se tak do příběhu hlouběji. Čeká vás nezapomenutelný VR zážitek, jež si užijete pouze u hraní hry Half-Life Alyx.

Minimální HW požadavky Half-Life Alyx VR

  • OS: Windows 10
  • Processor: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600
  • RAM: 12 GB RAM
  • GPU: GTX 1060 / RX 580

Napsat komentář