RECENZE: Minecraft Už víte, co budete stavět?

Jako děti jste milovali stavebnice? Jakmile se vás rodiče zeptali, co si přejete k narozeninám nebo na Vánoce, vaše odpověď byla už předem jasná? Vaše přáni bylo jediné, a to dostat nějakou stavebnice? Ideálně, pokud by se jednalo přímo o jednu z nejoblíbenějších stavebnic, kterou je LEGO? V takovém případě se vám okamžitě vytvořil úsměv na tváři? Jestliže ano, co takhle přenést tyto stavebnice na obrazovku vašeho monitoru? Řeč je o hře Minecraft, jež připomíná snad každou stavebnici. Minecraft nejspíš bude znát každý hráč počítačových her. Doposud jste ji ale neměli možnost vyzkoušet? Chyba!

Minecraft

Jestliže se Minecraft doposud nenacházel ve vašem počítači, děláte obrovskou chybu. Zvlášť v momentě, kdy jste v dětství miloval stavebnice. Minecraft není hrou pouze pro malé děti. Nabízí totiž otevřený svět, ve kterém si můžete postavit prakticky cokoliv, od sochy svobody až po celá města, ať už se jedná o Prahu nebo jiné město. O čem je vlastně děj hry Minecraft? Je to snadné. K pochopení toho vlastně moc není. Jakmile si hru zakoupíte, stáváte se postavou, která má za úkol těžit. Kromě toho musíte neustále vytvářet různé herní předměty.

Pokud vám tento děj nestačí, je dobré zmínit, že vás u těchto aktivit budou obtěžovat potvory. Tyto potvory je potřeba vždy zabít. Ve volném čase se můžete věnovat stavbám, o kterých jsme vám naznačovali v předchozích odstavcích. Do začátku je potřeba mít skvělé rady a tipy, jak hru hrát. Tím nejzákladnějším tipem je fakt, že těžba a budování staveb by se mělo provádět během dne. Je to ideální doba, kdy vás nikdo nepřekvapí zezadu. V noci buďte obezřetnější. Noční doba je totiž tou pravou pro lov, na který se vydávají různá monstra a nestvůry. Věřte nám, že ty se s vámi přátelit nebudou.

Už víte, co budete stavět?

Ještě nevíte, jaká stavba bude vaše první? Nemusíte zoufat, jakožto začátečník nepočítejte s tím, že dokážete postavit nejsložitější a největší budovy nebo mapy. Ze začátku se zaměřte opravdu na jednodušší stavby. Nemusí se nutně jednat o stavbu existujících objektů. Postavte si například rodinný dům podle svého uvážení nebo sochu, kterou byste rádi uvítali. Tento herní svět je plně volný, a tak bude záležet čistě jen na vás.

Minimální HW požadavky Minecraft

  • CPU: Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 APU 3.1 GHz
  • RAM: 4GB
  • GPU : Nvidia GeForce 400 Series nebo AMD Radeon HD 7000
  • HDD: 1GB

Doporučené HW požadavky Minecraft

  • CPU: Intel Core i5-4690 3.5GHz / AMD A10-7800 APU 3.5
  • RAM: 8GB
  • GPU: GeForce 700 Series nebo AMD Radeon Rx 200 Series
  • HDD: 4GB

Napsat komentář