RECENZE: Predator: Hunting Grounds

Film Predator získal na televizních obrazovkách neskutečně obrovské úspěchy, na které mohou být pyšni všichni členové, jež na tomto filmu pracovali. Nově se vám Predator může přesunout do vašeho monitoru, a to v podobě hry, kterou si budete moct zahrát. Jestliže i vy jste alespoň jednou viděli tento úspěšný film, pak se s největší pravděpodobností těšíte na to, až se ponoříte do příběhu z jiného pohledu. Tím pohledem nemyslíme televizní obrazovky, ale vaše monitory. Tvůrci Friday The 13th vám tuto možnost dopřávají. Jak již bylo oznámeno, Predator se nově přesouvá i do herního průmyslu.

Predator: Hunting Grounds

Pojďme se na herní příběh podívat od úplného začátku. Podle filmu nejspíš očekáváte místy až strach, a to vždy v momentě, kdy se Predator bude chystat na svůj lov. Pokud jste film viděli, je dost velká pravděpodobnost, že i vy jste se báli. Viděli jste Predátora a měli jste strach, jak bude probíhat jeho další lov. Toho se však ve hře Predator: Hunting Grounds příliš nedočkáte. Na rozdíl od filmu se podle slov několika odborníků jedná o slabší propracování a celkové provedení. Ačkoliv si za stříbrného hrdinu hraní bezpochyby užijete, rozhodně neočekávejte, že z vás budou mít nepřátelé strach.

Hráči a odborníci ovšem neupozorňovali pouze na to, že se Predator ve hře nepodobá příliš tomu, kterého jste mohli vidět ve filmu, chyb je totiž údajně více. Další nemalou chybou je ovládání Predátora. Ze začátku nejspíš budete mít problémy Predátora ovládat. Postupem času se však postavu naučíte ovládat podle svých představ. Mějte ale na paměti, že vám to může zabrat několik desítek minut až hodin. Záležet bude na tom, jak učenlivým hráčem jste. Na druhou stranu, pokud patříte mezi velké fanoušky filmu, hra vás nezklame.

Co dále mohou hráči očekávat?

Vývojáři se bezesporu mohou pyšnit grafickým zpracováním, které si získalo spoustu pozitivních hvězdiček. Kromě toho může být hra Predator: Hunting Grounds hrdá na celkový nápad. Udělat z filmového úspěchu herní záležitost se ne vždy podaří podle samotných tvůrců a vývojářů. V neposlední řadě se hráči dočkají skvělého zvukového zpracování. Velkou chybou je ovšem příliš špatné ovládání a zpracování nepřátel. Jak jsme již naznačovali v předchozích odstavcích, jejich strach z Predátora není tak velký, jak by měl podle filmu být.

Minimální HW požadavky Predator: Hunting Grounds

  • CPU: Intel Core i5-6400 or AMD FX-8320
  • RAM: 8 GB
  • GPU: Nvidia GTX 960 or AMD R9 280x
  • DISK: 18 GB

Doporučené HW požadavky Predator: Hunting Grounds

  • CPU: Intel Core i7-5930K or AMD Ryzen 5 1600X
  • RAM: 16 GB
  • GPU: Nvidia GTX 1660 or AMD R9 Fury X
  • DISK: 18 GB

Napsat komentář