RECENZE: World of Warships

Wargaming.net je vývojářská společnost, která má na svém kontě například úspěšnou hru World of Tanks. Jde o hru, v níž usednete do tanku a vyrážíte soupeřit se svým týmem proti nepřátelskému týmu. Na začátku máte k dispozici 14 spolubojovníků a společně musíte zničit všechny nepřátelské tanky. Souboj 15 vs 15 je tak v plném proudu. Máte odvahu na to, vydat se bojovat s přáteli a porazit ty, kteří stojí proti vám? My se však v tomto článku podíváme na sesterskou hrou, kterou je World of Warships. I tato hra od vývojářů Wargaming.net získala nemalé množství úspěchu.

O čem hra je?

Je to vlastně dceřina hra výše uvedenému titulu nesoucí název World of Tanks. Pokud umíte alespoň částečně anglicky, pak vám nemusíme s největší pravděpodobností říkat, že se tentokrát jedná o hru, ve které se stanete námořníkem, protože se vydáváte na moře. Přesně tak, tentokrát se bitva odehrává na moři. I tady však můžete počítat s free hrou, jež si volně stáhnete na oficiálních stránkách projektu. Hra je postavená na podobném principu, jako samotný World of Tanks. Ten největší rozdíl spočívá v tom, že místo tanku jste nuceni ovládat loď.

World of Warships je podobně, jako předchůdce mezi hráči již známou hrou, která je na trhu relativně dlouhou dobu. Pokud jste neměli možnost o této hře doposud slyšet, je nejvyšší čas přesednout. To platí především ve chvíli, kdy místo tanku raději vyhledáváte lodě. V takovém případě je World of Warships hrou dělanou přímo vám na míru. Opět jde o multiplayerový režim. Posbíráte odvahu a vydáte se na ne příliš klidné moře? Jestliže ano, musíte počítat s tím, že moře nebude největším nepřítelem, který vám bude nahánět strach.

Kvalitně zpracovaná hra a dostupné platformy

World of Warships je výborně zpracovanou hrou. I tady se vývojáři snažili udělat simulátor reálný, a to tak, aby se pocity z bitev podobaly realitě. Zajímá vás, na jakých platformách si budete moct zahrát World of Warships? Můžete si ulevit. World of Warships je dostupný jak na PlayStation 4, tak na Xbox One. Pochopitelně nechybí Microsoft Windows a Mac OS.

Minimální HW požadavky World of Warships

  • Procesor (CPU): Intel Core 2 Duo 2,66 GHz, Intel Core i3 2,5 GHz, AMD Athlon II X2 2,7 GHz
  • Aktivní paměť (RAM): 2,5 GB
  • Grafická karta (GPU): NVIDIA GeForce GT 440/GT 630, IntelHD 4000, AMD Radeon HD 7660
  • Připojení k internetu: 1 Mb/s

Doporučené HW požadavky World of Warships

  • Procesor (CPU): Intel Core i5 3,4 GHz, AMD FX 6350 3,9 GHz
  • Aktivní paměť (RAM): 4 GB
  • Grafická karta (GPU): GeForce GTX 660, AMD Radeon R9 270x
  • Připojení k internetu: 1 Mb/s nebo lepší

Napsat komentář