Vše o programu TeamViewer

Dnešní moderní doba nabízí vzdálené řešení vašich počítačů. Pokud se vám na počítači objevil nečekaný problém a vy nyní nemáte možnost jej odvést do servisu, nezoufejte. Odborník se vám na to může podívat prostřednictvím programu TeamViewer, kdy se svým způsobem druhá osoba, tedy odborník napojí na váš počítač. Jinými slovy ho bude moci ovládat, ať už je mezi vámi jakákoliv vzdálenost. Pojďme se podívat na to, jak tento program funguje a kde si ho můžete stáhnout.

Vše o programu TeamViewer

Jak už víte z předchozího odstavce, TeamViewer slouží pro rychlé a vzdálené řešení a přístup k počítačům nebo sítím. Záleží na tom, o jaký problém se jedná právě u vás. V první řadě si budete muset tento software stáhnout. To provedete na internetové adrese www.teamviewer.cz.

Jakmile si program stáhnete, přejdete na další fázi, kterou je samotná instalace. Klikněte na stáhnutý soubor, čímž ho spustíte.

Poté se váš počítač zeptá na jednoduchou otázku, zda opravdu chcete program otevřít. Stačí jen potvrdit a pokračovat k dalším fázím. Během instalace se vám s největší pravděpodobností budou objevovat další tabulky s odsouhlasením všech bezpečnostních potvrzení. Stačí vše v klidu odsouhlasit. Těmito kroky se budete posouvat v instalaci dále. V neposlední řadě se vám otevře nastavení programu TeamViewer.

Tady je důležité vše nechat tak, jak je přednastaveno. Jinými slovy pokud program budete využívat čistě jen pro soukromé účely, nikoliv pro komerční, zaškrtneme políčko „osobní/nekomerční použití“. Pokud se vás program po nastavení zeptá na další odsouhlasení, vše opět v klidu odsouhlaste a pokračujte na poslední tlačítko, kterým je dokončení instalace.

Program je nainstalován, co teď?

Jakmile máte program nainstalován, stačí jej spustit. Po spuštění programu můžete využívat funkci vzdáleného připojení.

Jestliže chcete, aby se na váš počítač připojil odborník, o kterém jsme vám hovořili v předchozích odstavcích, je důležité si otevřít hlavní rozhraní, následně kartu dálkového ovládání. Na této kartě naleznete vaše TeamViewer ID a heslo, které poté zašlete druhé straně. Ta se pomocí pár málo vteřin připojí na váš počítač.

Napsat komentář