RECENZE: Fortnite

S největší pravděpodobností většina hráčů i rodičů zná hru Fortnite. Slyšet o ní můžete prakticky od velkého procenta dětských hráčů, protože se hra stala skutečně oblíbeným titulem. Důkazem je toho obrovský fenomén, který si po celém světě stáhlo miliony hráčů. Kromě toho se Fortnite zařadil do kategorie elektronického sportu, kde si hráči vydělávají vysoké částky, a to pouze tím, že hrají tuto hru.

O čem Fortnite je?

Fortnite je kooperační hra, která bezesporu patří mezi skutečné originály. Prvním důkazem originálu je komiksové zpracování. Nepočítejte tedy s tím, že by hra přinášela nejnovější grafické prvky. I přes to, že se jedná o komiksovou hru, přilákala mimo jiné i starší hráče. Postupem času se k Fortnite různé bonusy, mezi které patří například i slavný fenomén Battle Roayale. Právě tento bonus dokázal přilákat největší hráčskou skupinu. Jestliže byste hru chtěli rozjet na počítači, je nejprve potřeba si zjistit HW požadavky.

Pokud počítač vašeho dítěte těmto požadavkům neodpovídá, hra se vám buď to vůbec nespustí nebo se vám bude sekat. Vaše dítě tak následně nebude mít z hry takový prožitek, jako za normálních okolností. K minimálním požadavkům patří procesor alespoň Core i3, dále pak 4 GB RAM paměť a grafická karta Intel HD 4000. Je nutné počítač s tím, že se jedná o minimální požadavky. Pro maximální prožitek si ale připravte procesor Core i5, 8 GB RAM a grafickou kartu Nvidia GTX 660 nebo AMD Radeon HD. Nevyznáte se jakožto rodič v těchto pojmech? Představíme vám naše herní počítače.

Udělejte svému dítěti radost

Pro spuštění této hry doporučujeme výkonnější počítač, aby vaše dítě nemělo při hraní Fortnite sebemenší problémy. Jestliže máte omezený rozpočet, co se týče koupě nového počítače, pak bychom vám doporučovali herní počítat s procesorem Intel i5, s grafickou kartou Geforce GTX 1050 Ti 4 GB a 8 GB RAM. Úložný prostor u levnější a zároveň méně výkonnější sestavy je následně 1 TB.

Naše výkonnější počítačová sestava se může pyšnit procesorem Intel i7, grafickou kartou Geforce GTX 1060 a 16 GB RAM paměti. Výhoda tohoto počítače spočívá v tom, že vašemu dítěti vydrží delší dobu a nebude potřeba provádět žádné náročnější úpravy. Jak jistě sami víte, počítačové hry jsou neustále dopředu a tím se zvyšují i HW požadavky. Úložný prostor u výkonnějšího počítače jsou 2 TB.

Minimální HW požadavky Fortnite

  • Procesor: Intel Core i3-4330TE 2.4GHz / AMD Phenom II X4 805
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GT 520 v2 / Intel HD Graphics 4000 Desktop
  • Operační paměť: 4 GB RAM
  • Pevný disk: 20 GB volného místa

Doporučené HW požadavky Fortnite

  • Procesor: Intel Core i5-760 2.8GHz / AMD FX-8100
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
  • Operační paměť: 4 GB RAM
  • Pevný disk: 20 GB volného místa

Napsat komentář