RECENZE: Anno 1800 aneb poznejte strategickou hru

Každého člověka baví jiné činnosti. Je to přirozené. Představte si, že by lidé byli všichni stejní. S největší pravděpodobností si to nedokážete představit. To stejné platí u hráčů počítačových nebo konzolových her. Každý hráč má svůj oblíbený žánr. Jestliže mezi oblíbené žánry patří i strategické hry, je nejvyšší čas vyzkoušet již šesté pokračování Anno 1800. Jde o hru, která si vysloužila skutečně obrovský obdiv. Napovědět by vám měl už jen fakt, že se hra dočkala dalšího dílů.

Anno 1800 aneb poznejte strategickou hru

Zajímá vás, kde se s hrou podíváme nyní? Pak budete mile překvapení, protože doba vypráví o průmyslové revoluci, kdy bylo možné vidět pouze upracované dělníky, továrny a další věci spojené s touto tématikou. Mimo jiné se ale obyvatelé této doby pokoušeli objevovat další zajímavosti, které by jim pomohli vydělat více finančních prostředků. Výhodou každého dílu této hry spočívá v nových tématech. Hra se tak nevrací k původním tématům, která byla využita již v minulých dílech.

U hry Anno 1800 se můžete těšit především na dokonalé město, a to po všech stránkách. Ať už se to týká grafického, tak celkového zpracování. Jestliže máte rádi strategické hry, pak by vám Anno 1800 nemělo rozhodně uniknout. Zvlášť ve chvíli, kdy jste navíc fanouškem her, ve kterých se staví. Anno 1800 vám právě tyto činnosti bezpochyby nabídne a vy se tak budete cítit jako prezident, popřípadě majitel města. Máte na to postavit nové město a začít tak měnit životy lidem ve hře, kteří se z počátku budou věnovat tvrdým profesím? Pokud ano, nic vám nebrání v cestě začít.

Hráči konzolových her mají smůlu

Hráči konzolových her mají tentokrát bohužel smůlu. Hra Anno 1800 byla vydaná pouze na Microsoft Windows, takže si ji zahrají jinými slovy jen hráči počítačových her. Pokud doma máte herní počítač nebo notebook, stačí si jen hru zakoupit a následně vyzkoušet. Uvidíte, že nebudete ani v nejmenším litovat.

Minimální HW požadavky Anno 1800

  • Procesor:  Intel i5 3470 nebo AMD FX 6350
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce 670 GTX nebo AMD Radeon R9 285
  • Operační paměť: 8 GB RAM
  • Pevný disk: 60 GB

Doporučené HW požadavky Anno 1800

  • Procesor:  Intel i5 4690k nebo AMD Ryzen 5 1400
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce 970 GTX nebo AMD Radeon RX 480
  • Operační paměť: 8 GB RAM
  • Pevný disk: 60 GB

Napsat komentář