RECENZE: Counter-Strike: Global Offensive

FPS online hry jsou jedním z největších lákadel pro hráče počítačových her. Není se čemu divit, postavit si vlastní tým s pěti členy a následně se pustit do různých zápasů vzbuzuje výzvu u všech, kteří jsou alespoň z části soutěživý. Pokud jsou FPS online hry i u vás na prvních pozicích, určitě se nebudete zlobit, když se zaměříme na jednu z nejznámějších her vůbec, kterou je Counter Strike. Přesnějí řečeno Counter-Strike: Global Offensive.

Counter-Strike: Global Offensive

Z prvního odstavce již víte, že se jedná o FPS online hru. Jinými slovy jde o hru, kterou si zakoupíte, následně se připojíte k internetu a mžůete vyrazit na nejrůznější zápasy. Ty můžete hrát buď to se svými přáteli nebo s náhodně vybranými hráči, kteří jsou na stejné úrovni, jako vy. Čím více zápasů vyhráváte, tím se rankově posouváte dopředu. Musíte tedy počítat s tím, že čím vyšší rank jste, tím je větší pravděpodobnost, že se potkáte s lepšími hrači.

Samozřejmě to není pravidlo, protože občas se najdou hráči, kteří se čistě jen vezou. Máte na to posunout svůj tým na lepší rank? Vyrůstali jste na předchůdci, kterým byl Counter Strike 1.6 nebo Source? Jestliže ano, nebude vám jistě dělat problém přejít na novější verzi. Je to čistě jen o zvyku. Vystřílejte si společně se svým týmem lepší rank a měňte mezi sebou různé skiny. Narozdíl od předchůdcích se Counter Strike: Global Offensive líší v tom, že v této verzi můžete sbírat skiny zbraní. Ty poté měnit se svými spoluhráči nebo přáteli. Skiny si pochopitelně můžete také zakoupit. Některé se však pohybuji i v tisícíkorunách.

Akční hra, jež si získala obdiv!

Jinými slovy by se Counter Strike: Global Offensive dal shrnout několika málo slovy. Jde o akční FPS online hru, která si právem získala obdiv. K nejoblíbenějším módům patří zápasy 5 na 5, kdy poměříte s nepřáteli své síly. Rozhodně se neobejdete bez správné komunikace a taktiky.

Minimální HW požadavky Counter-Strike: Global Offensive

  • PROCESOR: Intel Pentium Dual Core E2140 nebo AMD Athlon 64 X2
  • GPU: NVIDIA GeForce 405 nebo Radeon HD 3650
  • PAMĚŤ: 2 GB
  • DISK: 5+ GB volného místa

Doporučené HW požadavky Counter-Strike: Global Offensive

  • PROCESOR: Intel® Core™ 2 Duo E6600 nebo AMD Phenom™ X3 8750
  • GPU: NVIDIA GeForce GTS 240 nebo AMD Radeon HD 3870
  • PAMĚŤ: 3-4 GB
  • DISK: 10 GB

Napsat komentář