RECENZE: RUST survival pecka

Baví vás multiplayerové hry? Singleplayerové hry automaticky posouváte na druhou kolej? Vyhledáváte raději komunikaci s hráči? Pokud tomu tak je, určitě vás tento článek potěší. Je to pochopitelné, že ne každý se zaměřuje na singleplayerové hry. Hrát neustále s počítačem, u kterého lze vybrat většinou mezi čtyřmi úrovněmi není zážitek na několik let, protože jednou přijde fáze, kdy se dostanete na daleko lepší úroveň a hra s počítačem vás tak bude nudit.

O jaké hře se bavíme? Nechte se překvapit!

Z prvního odstavce jste s největší parvděpodobností pochopili, že se jedná o multiplayerovou hru. Jestliže právě tyto hry vyhledáváte, určitě byste u článku měli zůstat. Řeč je o hře Rust. Pokud nevíte, o jakou hru se jedná nebo kde ji přesně zařadit, rádi vám ji představíme z bližšího pohledu. Rust je multiplayerová hra, která by se v oblasti žánru dala zařadit do kategorie survival. Survival se dá také srovnávat například s adventurami. Dalo by se svým způsobem říct, že Rust v sobě ukrývá více žánru naráz. Počínaje akčním žánrem a konče adventurou.

Hra vyšla v roce 2013 a od té doby ji vyzkoušeli hráči po celém světě. Pokud ještě doposud nepatříte mezi hráče, kteří ji vyzkoušeli, rozhodně na nic nečekejte. Vývojářem této hry je společnost Facepung Studios, které si zaslouží obrovský obdiv. Během doby, kdy je hru možné zakoupit prošla i několika úpravami, včetně grafického zpracování. Baví vás hry typu Minecraft, ArmA nebo DayZ? Pak vás jistě bude bavit i RUST. Tato hra totiž pochytila alespoň částečné prvky z her, které jsme zde uvedly.

O čem hra je?

Jakmile se dostanete na server, ocitnete se uprostřed ničeho. Budete ležet na pláži a u sebe budete mít pouze pochodeň a kamen. S touto výbavou a věcmi kolem vás se musíte probojovat k ostatním hráčům, které musíte zabít a poté jim zničit a vykrást jejich vlastní základnu. Máte na to přežít? Připravte se na to, že bez taktizování, budování a těžení to ani v nejmenším nepůjde.

Minimální HW požadavky RUST

  • Procesor: Intel Core i7-3770 / AMD FX-9590
  • Paměť: 10 GB RAM
  • Grafická karta: GTX 670 2GB / AMD R9 280
  • Pevný disk: 20 GB volného místa

Doporučené HW požadavky RUST

  • Procesor: Intel Core i7-4690K / AMD Ryzen 5 1600
  • Paměť: 16 GB RAM
  • Grafická karta: GTX 980 / AMD R9 Fury
  • Pevný disk: 20 GB volného místa

Napsat komentář