RECENZE: Space Engineers je jedna z nejúspěšnějších Český her

Rádi stavíte? Nezáleží teď na tom, co stavíte. Hlavní je, že stavění patří mezi vaše koníčky neboli zájmy. Zvlášť v herním světě je důležité se zaměřit na hry, které vás budou bavit. V opačném případě nám věřte, že u hry nevydržíte déle než pár minut. Jestliže jste v minulosti hráli Minecraft nebo ho stále ještě hrajete a řadíte tuto hru mezi své oblíbené, určitě vás potěší náš tip, který vám sdělíme. Jde o hru Space Engineers, která by se dala srovnávat právě s Minecraftem. Výhodou je fakt, že se jedná o českou hru.

Česká verze minecraftu aneb Space Engineers

Space Engineers by se sice dala nazvat také jako český Minecraft, ale rozhodně si nemyslete, že se vývojáři opičili. Porovnání musíte brát s nadhledem. Mimo jiné jsme ho zde uvedli čistě jen pro představu. V této hře se přesunete totiž do vesmíru, jak vám již samotný název mohl napovědět. Co se týče žánru hry, dala by se zařadit do kategorie sandboxu. V předchozím odsatvci jste se mohli dočíst toho, že tuto hru vyvíjela česká společnost. Následně ji vydaly Němci. Přesněji řečeno vydavatelská společnost Headup Games. Hra vyšla podobně, jako RUST v roce 2013, a to na platformě STEAM.

Z počátku hra byla pouze v singleplayerovém režimu, což znamenalo, že ji nebylo možné hrát ve více hráčů. Po dosažení několika mílníků, mezi které patří i fakt, že se prodalo během pár měsíců čtvrt milionů kopií se vývojáři rozhodli pro další kroky. Jedním z největších posunu bylo oznámení o multiplayerovém režimu, kdy se hráči mohli dočkat hry ve více hráčů. Hra se kromě všeho dlouhou dobu pohybovala v žebříčku nejprodávanějších her na platformě STEAM. Česká vývojářská společnost tak na sebe může být maximálně pyšná.

Jednoduché ovládání

Ve hře dostanete na ovládání vesmírného inženýra, který vám bude největším partákem, se kterým se budete zaměřovat na stavbu nejrůznějších struktur. Výhodou je přepínání výhledu, a to jak z první, tak z třetí osoby.

Minimální HW požadavky Space Engineers

  • Procesor: Intel Core2 Duo 2.0 GHz (nebo AMD odpovídající)
  • Paměť: 2 GB RAM
  • Grafika: NVIDIA GeForce 8800GT / ATI Radeon HD 3870 / Intel HD Grafika 4000
  • HDD: 2 GB dostupného místa

Doporučené HW požadavky Space Engineers

  • Procesor: Intel Quad Core i5 s frekvencí 2.5 GHz (nebo ekvivalent od AMD)
  • Paměť RAM: 2 GB
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 7800 series
  • Pevný disk: 5 GB volného místa na pevném disku

Napsat komentář